Blog

Jak przygotować nagrobek do ceremonii pogrzebowej?

Organizacja pogrzebu to trudne zadanie, zwłaszcza w czasie żałoby. Jednym z kluczowych elementów tego procesu jest przygotowanie nagrobka dla zmarłego. Jesteśmy firmą z Lublina, która pomoże w tym procesie. W niniejszym artykule przedstawimy najważniejsze kwestie dotyczące przygotowania nagrobka oraz praktyczne porady, które ułatwią Ci tę część organizacji ceremonii pogrzebowej.

Czytaj dalej

Kto i na jakich zasadach może transportować zwłoki?

Transport zwłok to nieodłączny element procesu pożegnania bliskiej osoby, który wiąże się z koniecznością przestrzegania określonych procedur i przepisów. W Polsce istnieją jasne zasady dotyczące transportu zwłok, które muszą być przestrzegane przez odpowiednie podmioty. W artykule przedstawimy, kto może przeprowadzać transport zwłok oraz jakie są zasady tego procesu.

Czytaj dalej

Jak wybrać trumnę dla zmarłego? Aktualne trendy funeralne

Wybór trumny dla zmarłego to jedno z najważniejszych i zarazem najtrudniejszych zadań, jakie stają przed rodziną osoby zmarłej. W czasie żałoby decyzje te mogą być szczególnie przytłaczające, dlatego warto wcześniej zapoznać się z aktualnymi trendami funeralnymi oraz podstawowymi kryteriami, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze trumny. W niniejszym artykule omówimy różne aspekty tego tematu, […]

Czytaj dalej

Różnice między trumną kremacyjną a tradycyjnymi trumnami

Zmieniające się trendy i przekonania w zakresie pochówków sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na kremację zamiast tradycyjnego pochówku. W związku z tym warto zwrócić uwagę na różnice między trumnami kremacyjnymi a tradycyjnymi trumnami. Wybór odpowiedniej trumny jest istotnym elementem procesu żałoby, dlatego warto poznać cechy charakterystyczne obu rodzajów trumien, aby móc podjąć świadomą […]

Czytaj dalej

Jak wybrać urnę na prochy zmarłego?

Wybór urny na prochy zmarłego to ważna i osobista decyzja, która może być trudna dla rodziny w czasie żałoby. Urna na prochy powinna nie tylko odpowiadać na potrzeby praktyczne, ale również oddać osobowość zmarłego oraz spełniać oczekiwania rodziny.

Czytaj dalej

Gdzie można złożyć urnę z prochami zmarłego?

Ceremonie pogrzebowe są ważnym elementem kultury i tradycji, a sposób pochówku zmarłego często związany jest z przekonaniami religijnymi oraz życzeniami rodziny. W Polsce, podobnie jak w wielu innych krajach, istnieje kilka opcji pochówku urny z prochami zmarłego.

Czytaj dalej

Co to jest kolumbarium?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na kremację swoich bliskich. W związku z tym, kolumbaria, czyli specjalne miejsca przeznaczone do przechowywania urn z prochami zmarłych, zyskują na popularności. W Polsce kolumbaria można znaleźć zarówno na cmentarzach, jak i w kościołach.

Czytaj dalej

Czy Kościół Katolicki dopuszcza kremację ciała?

Czy Kościół Katolicki dopuszcza kremację ciała? Wbrew powszechnym przekonaniom, odpowiedź na to pytanie brzmi „tak”. Chociaż przez wiele lat Kościół Katolicki sprzeciwiał się kremacji, obecnie jest to praktyka dozwolona pod pewnymi warunkami. W niniejszym artykule omówimy historię stanowiska Kościoła wobec kremacji, aktualne wytyczne oraz powody, dla których nastąpiła zmiana podejścia.

Czytaj dalej

Czym zajmuje się tanatopraktor?

Tanatopraktor to osoba, która zajmuje się balsamacją zwłok oraz przygotowaniem ciał do pochówku lub kremacji. Zawód ten może wydawać się nieco tajemniczy i nie każdy wie, jakie są jego dokładne obowiązki. W niniejszym artykule postaramy się przybliżyć czytelnikom specyfikę pracy tanatopraktora oraz omówić jego główne zadania. Historia tanatopraktyki w Polsce Tanatopraktyka pojawiła się w Polsce […]

Czytaj dalej

Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na kremację ciała po śmierci?

W ostatnich latach można zaobserwować rosnącą popularność kremacji jako alternatywy dla tradycyjnych pogrzebów. Coraz więcej osób decyduje się na tę formę pochówku, co może być związane z różnymi czynnikami, takimi jak zmiany w społecznych przekonaniach, ekonomiczne uwarunkowania czy względy ekologiczne. Zmiany w społecznych przekonaniach Jednym z głównych powodów rosnącej popularności kremacji jest ewolucja społecznych przekonań […]

Czytaj dalej